NewsRoom
12/05/2022, 11:58

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT

(12-23 Mαϊου 2022)

NewsRoom 12/05/2022 | 11:58

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT

(12-23 Mαϊου 2022)

 

 

 

 

Πέμπτη 12 Μαΐου

 

13:25 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 6ο Ετάπ (Eurosport1)

18:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia Φάση των «16» Gauff-Σάκκαρη (Novasports6)

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Κάδιθ (Novasports Prime)

20:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia Φάση των «16» Putintseva-Jabeur (Novasports6)

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Βιγιαρεάλ (Novasports1)

21:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 4η αγωνιστική: Άντερλεχτ-Αντβέρπ (Novasports3)

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Μαδρίτης-Λεβάντε (Novasports Prime)

23:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

______________________________________________________________________________

 

Παρασκευή 13 Μαΐου

 

12:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia Α’ Προημιτελικός (Novasports6)

12:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 7ο Ετάπ (Eurosport1)

15:30 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia ΒΠροημιτελικός (Novasports6)

17:45 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia ΓΠροημιτελικός (Novasports6)

20:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia Δ’ Προημιτελικός (Novasports6)

21:45 EFL Championship Πλέι οφ Ανόδου 1ος αγώνας ΛούτονΧάντερσφιλντ (Novasports Prime)

22:00 Β’ Κατηγορία Ισπανικού πρωταθλήματος 40η αγωνιστική Ρεάλ Σοσιεδάδ Β-Αλμερία (Novasports1)

23:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

______________________________________________________________________________

 

Σάββατο 14 Μαΐου

 

03:00 BKFC Fight Night 8 Omaha (Novasports6)

13:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia ΑΗμιτελικός (Novasports6)

14:25 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 8ο Ετάπ (Eurosport1)

15:50 ΦΟΡΜΟΥΛΑ Ε Βερολίνο | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

16:00 Matchday Live (Novasports Prime)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 34η αγωνιστική: Βόλφσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου (Novasports2)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Ντόρτμουντ-Χέρτα (Novasports3)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Φράιμπουργκ (Novasports4)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Αρμίνια Μπίλεφελντ-Λειψία (Novasports5)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ-Χόφενχαϊμ (Novasports6)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Στουτγκάρδη-Κολωνία (Novasports Start)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μάιντς-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Novasports News)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Ουνιόν Βερολίνου-Μπόχουμ (NovasportsExtra1)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άουγκσμπουργκ-Γκρόιτερ Φιρτ (NovasportsExtra2)

17:00 EFL Championship Πλέι οφ Ανόδου 1ος αγώνας Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Νότιγχαμ Φόρεστ (Novasports1)

18:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia ΒΗμιτελικός (NovasportsExtra3)

19:30 ΙΠΠΑΣΙΑ (Eurosport1)

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 9η αγωνιστική: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (Novasports Prime)

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα: Άρης-ΑΕΚ (Novasports2)

20:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

21:00 Αγώνες πυγμαχίας Global Titans Ντουμπάι (Novasports Start)

22:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 37η αγωνιστική Μονπελιέ-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports3)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Νις-Λιλ (Novasports4)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ρεν-Μαρσέιγ (Novasports5)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Λιόν-Ναντ (Novasports6)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Μονακό-Μπρεστ (Novasports News)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Στρασμπούρ-Κλερμόν (NovasportsExtra1)

______________________________________________________________________________

 

Κυριακή 15 Μαΐου

 

12:25 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 9ο Ετάπ (Eurosport1)

14:00 WTA 1000 Internationali BNL d'Italia Τελικός (Novasports6)

14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ουγγαρίας ΑΝΔΡΕΣ | 5ο Ετάπ (Eurosport2)

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 5η αγωνιστική: Αντβέρπ-Κλαμπ Μπριζ (Novasports4)

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 34η αγωνιστική: Φίτεσε-Άγιαξ (Novasports Prime)

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Τσβόλε-Άιντχοφεν (Novasports2)

15:50 ΦΟΡΜΟΥΛΑ Ε (Eurosport2)

16:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 34η αγωνιστική Νυρεμβέργη-Σάλκε (Novasports3)

16:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος Βέρντερ Βρέμης-Ρέγκενσμπουργκ (Novasports4)

17:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ Σαρδηνία | 2ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

18:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ Σαρδηνία | 2ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

18:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 7η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης (Novasports2)

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Άντερλεχτ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ (Novasports Start)

19:30 Λεπτό προς Λεπτό το ισπανικό πρωτάθλημα (Novasports Prime)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα 37η αγωνιστική: Ατλέτικο Μαδρίτης-Σεβίλλη (Νovasports1)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Κάδιθ-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports3)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Χετάφε-Μπαρτσελόνα (Novasports4)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βιγιαρεάλ-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Novasports5)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Οσασούνα (Novasports6)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Μπέτις-Γρανάδα (Novasports News)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Λεβάντε-Αλαβές (Novasports Extra1)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Εσπανιόλ-Βαλένθια (Novasports Extra2)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Μαγιόρκα-Βαγιεκάνο (Novasports Extra3)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Θέλτα-Έλτσε (as live 21:30 Novasports1)

20:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

20:55 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 11η αγωνιστική: Atlanta United FC-New England Revolution (Novasports Start)

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)

22:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 1ος αγώνας Βίρτους Μπολόνια-Πέζαρο (Novasports4)

23:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: Seattle Sounders FC-Minnesota United (Novasports5)

______________________________________________________________________________

Δευτέρα 16 Μαΐου

 

21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)

21:45 EFL Championship Πλέι οφ Ανόδου Επαναληπτικός αγώνας Χάντερσφιλντ-Λούτον (Novasports2)

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 40η αγωνιστική Οβιέδο-Σαραγόσα (Novasports Start)

______________________________________________________________________________

 

Τρίτη 17 Μαΐου

 

13:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 10ο Ετάπ (Eurosport1)

19:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 10η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (Novasports Prime)

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης (Novasports2)

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off Ανόδου 1ος αγώνας (Novasports Start)

21:45 EFL Championship Play Off Ανόδου Επαναληπτικός αγώνας: Νότιγχαμ Φόρεστ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (Novasports3)

22:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)

23:15 Novasports Football Club (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

 

Τετάρτη 18 Μαΐου

 

12:30 EuroLeague Final Four 2022 Τελετή Βράβευσης (Novasports Prime)

13:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 11ο Ετάπ (Eurosport1)

13:15 EuroLeague Final Four 2022 Συνέντευξη Τύπου των τεσσάρων ομάδων (Novasports Prime)

16:00 Playmakers - Final Four 2022 (Novasports Prime)

20:00 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off 1ος αγώνας (Novasports Start)

21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 2ος αγώνας (Novasports5)

22:30 Novasports Football Club (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

 

Πέμπτη 19 Μαΐου

 

02:35 (ξημερώματα Πέμπτης) Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: Philadelphia Union-Inter Miami CF (Novasports Prime)

12:00 WTA 250 Στρασβούργο ΑΠροημιτελικός (Novasports6)

13:00 WTA 250 Μαρόκο ΑΠροημιτελικός (Novasports Start)

14:00 WTA 250 Στρασβούργο ΒΠροημιτελικός (Novasports6)

15:00 WTA 250 Μαρόκο ΒΠροημιτελικός (Novasports Start)

16:00 WTA 250 Στρασβούργο ΓΠροημιτελικός (Novasports6)

17:00 WTA 250 Μαρόκο ΓΠροημιτελικός (Novasports Start)

17:30 Playmakers - Final Four 2022, Pre-Game Show (Novasports Prime)

18:30 WTA 250 Στρασβούργο ΔΠροημιτελικός (Novasports6)

19:00 EuroLeague Final Four 2022 ΑΗμιτελικός: Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές (Novasports Prime)

19:00 WTA 250 Μαρόκο ΔΠροημιτελικός (Novasports Start)

21:00 Playmakers - Final Four 2022, Mixed Game Show (Novasports Prime)

21:00 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 1η ημέρα (Novasports5)

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Play Off 1ος αγώνας (Novasports3)

22:00 EuroLeague Final Four 2022 Β’ Ημιτελικός: Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports Prime)

24:00 Playmakers - Final Four 2022, Post-Game Show (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

 

Παρασκευή 20 Μαΐου

 

13:00 EuroLeague Final Four 2022 Συνέντευξη Τύπου των 2 φιναλίστ (Novasports Prime)

14:00 WTA 250 Μαρόκο ΑΗμιτελικός (Novasports Start)

14:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 13ο Ετάπ (Eurosport1)

16:00 WTA 250 Μαρόκο ΒΗμιτελικός (Novasports Start)

16:30 WTA 250 Στρασβούργο ΑΗμιτελικός (Novasports6)

18:00 Playmakers - Final Four 2022 (Novasports Prime)

18:30 WTA 250 Στρασβούργο ΒΗμιτελικός (Novasports6)

21:00 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 2η ημέρα (Novasports5)

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 41η αγωνιστική (Novasports1)

22:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 3ος αγώνας (Novasports4)

 

______________________________________________________________________________

 

Σάββατο 21 Μαΐου

 

11:05 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Προκριματικός αγώνας (Novasports6)

11:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)

12:00 Κανόε -Σπριντ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ράζιτσε 1η ημέρα (Eurosport2)

13:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 14ο Ετάπ (Eurosport1)

14:00 WTA 250 Μαρόκο Τελικός (Novasports Start)

14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Κύριος αγώνας (Novasports6)

15:50 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ ΕΣΤΟΡΙΛ 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

16:00 WTA 250 Στρασβούργο Τελικός (Novasports6)

17:00 EuroLeague Final Four 2022 Μικρός Τελικός (Novasports Prime)

17:00 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ ΕΣΤΟΡΙΛ 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

18:45 ΙΠΠΑΣΙΑ (Eurosport1)

19:00 Playmakers - Final Four 2022, Pre-Game Show (Novasports Prime)

20:00 EuroLeague Final Four 2022 Τελικός & Απονομή Τροπαίου (Novasports Prime)

20:00 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 3η ημέρα (Novasports5)

21:00 Γερμανικό Κύπελλο Τελικός: Φράιμπουργκ Λειψία (Novasports1)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική: Παρί Σεν Ζερμέν-Μετς (Novasports2)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Στρασμπούρ (Novasports3)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λιλ-Ρεν (Novasports4)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λανς-Μονακό (Novasports6)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Κλερμόν-Λιόν (Novasports Start)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ναντ-Σεντ Ετιέν (Novasports News)

22:30 Playmakers - Final Four 2022, Post-Game Show (Novasports Prime)

 

______________________________________________________________________________

 

Κυριακή 22 Μαΐου

 

11:05 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Προκριματικός αγώνας (Novasports6)

11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

12:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 15ο Ετάπ (Eurosport2)

14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Κύριος αγώνας (Novasports6)

17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

19:15 Λεπτό προς Λεπτό Ισπανικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports Prime)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα-Βιγιαρεάλ (Novasports1)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπέτις (Novasports2)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Σεβίλλη-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports3)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Ατλέτικο Μαδρίτης (Novasports4)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αλαβές-Κάδιθ (Novasports5)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Λεβάντε (Novasports6)

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Αντβέρπ (Novasports Start)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Οσασούνα-Μαγιόρκα (Novasports News)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαλένθια-Θέλτα (NovasportsExtra1)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Γρανάδα-Εσπανιόλ (NovasportsExtra2)

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Έλτσε-Χετάφε (NovasportsExtra3)

20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off ανόδου Επαναληπτικός αγώνας (Novasports Start)

22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

21:30 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 4η ημέρα (Novasports5)

21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 4ος αγώνας (αν χρειαστεί) (Novasports4)

______________________________________________________________________________

 

Δευτέρα 23 Μαΐου

 

01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 13η αγωνιστική: Inter Miami CF-New York Red Bulls (Novasports Prime)

11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

12:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Play Off 2ος αγώνας (Novasports3)

22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)