Ch. League: Η Γιουβέντους στους "4" η Μπαρτσελόνα… σπίτι της

Η Γιουβέντους κράτησε στο «μηδέν» την Μπαρτσελόνα και πήρε πανάξια πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League, αφού το 3-0 του πρώτου αγώνα στο Τορίνο αποδείχθηκε πανίσχυρο.

58f7cea11dc5242b588b47a7

Η «Μεγάλη Κυρία» του ιταλικού κι ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου έφυγε με 0-0 από το «Καμπ Νου», προκρίθηκε πανηγυρικά και πήρε τη ρεβάνς από τους «μπλαουγκράνα» για την ήττα (1-3) στον τελικό της διοργάνωσης, το 2015.

Οι γηπεδούχοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο με τους Μέσι και Σουάρες, αλλά σε γενικές γραμμές δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί.

Η «Μπάρτσα» πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο ακόμη περισσότερο, είχε την πλήρη κατοχή και ακόμη μια κλασική ευκαιρία με τον Μέσι στο 67΄, αλλά το γκολ δεν ήρθε, την ώρα που οι Ιταλοί ήταν «φαρμάκι» στις αντεπιθέσεις τους.

Ύστερα από 15 συνεχείς ευρωπαϊκές νίκες στην έδρα της, η

Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να σκοράρει απόψε κι αποκλείστηκε στα προημιτελικά, για δεύτερη σερί περίοδο μάλιστα, καθώς πέρυσι είχε μείνει εκτός από την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Αποφυλάκιση Μιχαλολιάκου: Οι οργισμένες αντιδράσεις που φέρνουν έφεση στο προκλητικό βούλευμα