Newsroom

Newsroom

Στις καθυστερήσεις και πάλι ο Ολυμπιακός, 1-0 τον Πανιώνιο

Ο Ολυμπιακός φαινόταν πως θα αφήσει δύο βαθμούς στη Νέα Σμύρνη απέναντι στο δυνατό Πανιώνιο, στον τελευταίο αγώνα της 4ης ημέρας στο πρωτάθλημα.

5ba933131dc52472568b457f

Ο Χασάν, όμως, σκόραρε το πρώτο τέρμα του με τα «ερυθρόλευκα» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, γράφοντας το τελικό 1-0 και φέρνοντας την πειραϊκή ομάδα μόνη στην κορυφή.

Ο Πανιώνιος έμεινε με το παράπονο ενός ακυρωμένου γκολ που θα έπρεπε να είχε μετρήσει, καθώς ο Μασούρας που το πέτυχε καλυπτόταν από τους αμυντικούς.

Παναιτωλικός – Λαμία 2-2

Τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, μετά από τρεις σερί ήττες, πήρε η Λαμία στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Μάκη Χάβου αναδείχθηκε ισόπαλη, 2-2, με τον Παναιτωλικό, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 4ης αγωνιστικής, χάρις στα γκολ του Επστάιν στο 74΄ και του Αντέτζο στο 99΄ (προηγήθηκε η απόκρουση του Κυριακίδη στο πέναλτι του Μαστούρ). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές, με τον Μάζουρεκ στο 27΄ και τον Μάνα στο 88΄.

Aμαμονή τέλος μετά απο 12 χρόνια: Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε εκεί που αξίζει στο final -4