Θετικό ξεκίνημα για τον Ατρόμητο

Νικηφόρα ξεκίνησε η φετινή αγωνιστική περίοδος για τον Ατρόμητο, καθώς αν και δύσκολα επιβλήθηκε στο Περιστέρι με 1-0 του Πλατανιά,…

atromitos 8

Νικηφόρα ξεκίνησε η φετινή αγωνιστική περίοδος για τον Ατρόμητο, καθώς αν και δύσκολα επιβλήθηκε στο Περιστέρι με 1-0 του Πλατανιά, χάρη στο γκολ του Θανάση Παπάζογλου από το 20ο λεπτό.

Στο αρκετά επιθετικό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων Κρητών η ομάδα των δυτικών προαστίων «απάντησε» με το τέρμα του υψηλόσωμου επιθετικού: στο 20΄ και στη σέντρα του Γιαννούλη ο δεινός στο ψηλό παιχνίδι Παπάζογλου με εξαιρετική κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ, κάνοντας ιδανικό ντεμπούτο.

Από το σημείο εκείνο ο Ατρόμητος πήρε τον πλήρη έλεγχο και έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι γρήγορα, όταν ο Ναπολεόνι με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και ο Καραμάνος που πήρε το ριμπάουντ απέτυχε να σκοράρει.

Ολλανδία: Οι ποδοσφαιριστές της Φίτεσε δωρίζουν τους μισθούς τους για να σώσουν την ομάδα

ΦΙΤΕΣΕ

Η Φίτεσε υποβιβάστηκε εφέτος από την πρώτη κατηγορία για πρώτη φορά μετά από 35 χρόνια,…