Oι Μπακς άλωσαν το Τορόντο (video)

Με ηγέτη τον ''Greak Freak" , οι Μπακς έφτασαν σε θρίαμβο με 97-83 στο Τορόντο κάνοντας έτσι το 1-0 επί των Ράπτορς, στην σειρά των στα play offs

58f30f261dc5247f2c8b4583

Η ομάδα του Τζέισον Κιντ έκανε εκπληκτικό παιχνίδι στο Τορόντο και «έσπασε» την έδρα των Ράπτορς με 97-83 ανοίγοντας το σκορ στη σειρά. Οι Μπάκς επαιξαν ώριμα από την αρχή, περιμένοντας την ευκαιρία τους για να αποδράσουν με το ”ροζ” φύλλο αγώνα.

Μία ευκαιρία που ήρθε τελικά στην τέταρτη περίοδο, όταν με ηγέτη τον ασταμάτητο για ένα ακόμη παιχνίδι, Αντετοκούνμπο, έκαναν ένα ξέσπασμα ξέφυγαν με διψήφια διαφορά και έφτασαν σε μία δίκαιη νίκη

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ρεκόρ καριέρας στα play offs με 28 πόντους έχοντας 13/16 δίποντα, 2/5 βολές και 0/2 τρίποντα. Επίσης συμπλήρωσε τη στατιστική του με 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και μόλις 1 λάθος παίζοντας για 38 λεπτά, παρότι ήταν φορτωμένος με τέσσερα φάουλ από τα μέσα της τρίτης περιόδου.

Μούκανος για τον τραγικό θάνατο του Θόδωρου Αγγελόπουλου: Εκτινάχθηκε και έπεσε σε ένα φρεάτιο (video)