Νίκη με 4-1 η Εθνική κόντρα στο Γιβραλτάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Με 4-1 νίκησε η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου το Γιβραλτάρ στην πρεμιέρα για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

57cfe4671dc524174e8b4651

Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Στο 10′ ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ με ένα ωραίο σουτ, ενώ οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με τον Γουόκερ στο 26′.

Ωστόσο στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πέτυχε τρία γκολ.

Ο Βάισμαν με αυτογκόλ έκανε το 1-2 στο 44′, ο Φορτούνης στο 45′ ανέβασε το δείκτη του σκορ και ο Τοροσίδης στο 45’+2 διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 1-4.

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ (Γουντ): Πέρες, Γουάισμαν, Ρόι Τσιπολίνα, Ράιαν Κασκιάρο, Τζόσεφ Τσιπολίνα, Γκαρσία, Γουόκερ, Μπόζιο (71′ Κάιλ Κασκιάρο), Ερνάντες, Κουμπς (85′ Γιόμε), Λι Κασκιάρο.

ΕΛΛΑΔΑ (Σκίμπε): Καρνέζης, Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τζαβέλλας, Σάμαρης, Μανιάτης (71′ Τζιόλης), Μάνταλος (62′ Γιαννιώτας), Φορτούνης, Μπακασέτας, Μήτρογλου (73′ Βέλλιος).

Διάρρηξη στη Διεύθυνση Εκλογών του υπουργείου Εσωτερικών, ταυτόχρονα με το πόρισμα για τη διαρροή προσωπικών δεδομένων