Newsroom

Newsroom

"Εκκωφαντική" νίκη των πάντσερ κόντρα στην Πορτογαλία

Προπόνηση έκανε η Γερμανία κόντρα στην Πορτογαλία, στην πρεμιέρα τους στο παγκόσμιο κύπελλο, με τα πάντσερ να επικρατούν με το εκκωφαντικό…

germany

Προπόνηση έκανε η Γερμανία κόντρα στην Πορτογαλία, στην πρεμιέρα τους στο παγκόσμιο κύπελλο, με τα πάντσερ να επικρατούν με το εκκωφαντικό 4-0. Όλα πήγαν ιδανικά για την ομάδα του Χόακιμ Λεβ, που ξεκίνησε με γκολ στο 12’ όταν ο Μίλερ ευστόχησε από την άσπρη βούλα έπειτα από αυστηρή υπόδειξη του Μάζιτς σε τράβηγμα του Περέιρα. Στη συνέχεια ο Χούμελς έπιασε στον ύπνο την άμυνα των Ιβήρων και με κεφαλιά στο 32’ έκανε το 2-0. Ο Πέπε είδε απευθείας κόκκινη κάρτα στο 37’ και λίγο πριν το ημίχρονο ο Μίλερ έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του. Το ματς είχε διαδικαστικό χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο επιθετικός της Μπάγερν πέτυχε και τρίτο γκολ στο 78′ διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ολλανδία: Οι ποδοσφαιριστές της Φίτεσε δωρίζουν τους μισθούς τους για να σώσουν την ομάδα

ΦΙΤΕΣΕ

Η Φίτεσε υποβιβάστηκε εφέτος από την πρώτη κατηγορία για πρώτη φορά μετά από 35 χρόνια,…