Βόλεϊ: Οι άνδρες του Ολυμπιακού δεν τα κατάφεραν όπως τα κορίτσια

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός στους άνδρες... Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν και στο δεύτερο τελικό από τη Ραβέννα με το ίδιο σκορ (1-3), αυτή τη φορά στο κατάμεστο ΣΕΦ, με τους Ιταλούς να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του Challenge Cup.

5ace67501dc524cd7e8b4655

Οι Ιταλοί πήραν δύσκολα το πρώτο σετ με 26-28, στριμώχνοντας τους «ερυθρόλευκους» με την πλάτη στον τοίχο. Ο Ολυμπιακός όμως αντέδρασε και ισοφάρισε σε 25-23. Μπορούσε έτσι να διεκδικήσει τη νίκη με 3-1, η οποία θα έστελνε το ματς στο χρυσό σετ. Δεν τα κατάφερε. Έχασε 25-20 στο τρίτο σετ και το όνειρο έλαβε τέλος. Ο κόσμος, πάντως, χειροκρότησε την προσπάθεια των παικτών!

Ωστόσο ο Ολυμπιακός πέτυχε κάτι μοναδικό: Να έχει τη γυναικεία και την ανδρική ομάδα σε ευρωπαϊκούς τελικούς και μάλιστα την ίδια μέρα!

Τα σετ (πρώτος ο γηπεδούχος): 26-28, 25-23, 20-25, 18-25.

Διάρρηξη στη Διεύθυνση Εκλογών του υπουργείου Εσωτερικών, ταυτόχρονα με το πόρισμα για τη διαρροή προσωπικών δεδομένων