Αποκλείστηκε από το Europa League η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ δεν θα συνεχίσει στην Ευρώπη αφού ηττήθηκε με 1-0 στο ΟΑΚΑ από την Σεντ Ετιέν, καθώς δεν κατόρθωσε να υπερασπιστεί το 0-0 στο «Ζοφρουά Γκισάρ», και έτσι αποκλείστηκε από το Γιουρόπα Λιγκ.

57a3a90e1dc5243e1c8b514d

Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα σε κανένα από τα δύο παιχνίδια και το πλήρωσε, γνωρίζοντας τον έβδομο αποκλεισμό στις ισάριθμες φορές που κλήθηκε να αντιμετωπίσει γαλλική ομάδα σε νοκ άουτ παιχνίδια.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Μπέριτς με κεφαλιά στο 22ο λεπτό, όταν ο Μπαρμπόσα προσπάθησε να βγάλει την ΑΕΚ στην κόντρα μετά από κόρνερ της Σεντ Ετιέν, ο Πογκμπά έκλεψε και σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και να φτάνει στον Αμουμά, που βρήκε τον σκόρερ να προλαβαίνει τον Κολοβέτσιο για το 0-1.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν χάσει δύο ευκαιρίες με τον Μπακασέτα στο 6ο και το 15ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπορεί να πάρει την κατοχή έχοντας πρόβλημα στον οργανωτικό τομέα.

Τελεσίγραφο του Iσραήλ: Μια εβδομάδα προθεσμία στη Χαμάς για τους ομήρους αλλιώς επιτίθεται στη Ράφα