Ανώμαλη προσγείωση για τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης ζει το ευρωπαϊκό του όνειρο, αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα τον προσγείωσε ανώμαλα στην ελληνική πραγματικότητα. Οι Αρκάδες…

pas 1

Οι Αρκάδες αν και τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι, στους «Ζωσιμάδες», δεν ήταν σε θέση να ακολουθήσουν το ρυθμό των παικτών του Γιάννη Πετράκη στο δεύτερο μέρος, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-1.

Το γκολ του Αστέρα, στη μοναδική ευκαιρία που είχε στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε ο Μπαράλες στο 42’, με τον Τσάβες να φέρνει το ματς στα ίσα στο 59’ και τους Ίλιτς (67’) και Τζημόπουλο (70’) να «καθαρίζουν» το ματς μέσα σε τρία λεπτά. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι Αρκάδες, λόγω της αποβολής, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Παπαχρήστου.

Ολλανδία: Οι ποδοσφαιριστές της Φίτεσε δωρίζουν τους μισθούς τους για να σώσουν την ομάδα

ΦΙΤΕΣΕ

Η Φίτεσε υποβιβάστηκε εφέτος από την πρώτη κατηγορία για πρώτη φορά μετά από 35 χρόνια,…