Μουντομπάσκετ: Ασταμάτητη η Σερβία κέρδισε τη Γαλλία και πέρασε στον τελικό

Σε έναν καταπληκτικό αγώνα , η Σερβία νίκησε τη Γαλλία με 85-90 και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του…

ada

Σε έναν καταπληκτικό αγώνα , η Σερβία νίκησε τη Γαλλία με 85-90 και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Μουντομπάσκετ της Ισπανίας, ύστερα από αυτόν του 2002.

Αν και οι «πλάβι» είχαν πάρει διαφορά στο ματς, με το ημίχρονο να είναι 32-46, οι Γάλλοι δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν να φέρουν τα πάνω-κάτω.

Στην τρίτη περίοδο οι «τρικολόρ» ροκάνισαν τη διαφορά και στο 4ο δεκάλεπτο έκαναν την… επανάστασή τους.

Όμως, εκεί οι Σέρβοι αποδείχτηκαν σκληρά καρύδια και πλέον ετοιμάζονται για τον τελικό με τις ΗΠΑ.

Το ματς κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Κασσελάκης για Τέμπη: Ζητώ την επίσπευση των ερευνών μετά τις νέες πληροφορίες για το ξυλόλιο