Στους "8" οι Γάλλοι

Η Γαλλία προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου της Βραζιλίας μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Νιγηρίας στο Εθνικό Στάδιο της Μπραζίλια, με γκολ…

gallia 3

Η Γαλλία προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου της Βραζιλίας μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Νιγηρίας στο Εθνικό Στάδιο της Μπραζίλια, με γκολ των Πογκμπά στο 79ο λεπτό και αυτογκόλ του Γιόμπο στις καθυστερήσεις.

Οι “τρικολόρ” δυσκολεύτηκαν αρκετά από τους Νιγηριανούς με το παιχνίδι να εξελίσσεται χωρίς τέρμα για περίπου 80 λεπτά και με αργό ρυθμό για το μεγαλύτερο μέρος του.

Μετά τη νίκη τους οι Γάλλοι θα βρεθούν αντιμέτωποι με το νικητή της αναμέτρησης Γερμανία-Αλγερία στις 4 Ιουλίου.

Σε αναβρασμό η Θεσσαλονίκη εν όψει του ντέρμπι: Σύλληψη υπεύθυνου μελών Αθλητικού Συλλόγου και κλήση σε ακρόαση μέλους του ΑΣ Άρη

181019 arisvspaok ph1

Λίγες ώρες πριν το μεγάλο ντέρμπι της Superleague που θα κρίνει τον πρωταθλητή η πόλη…