Ο ΠΑΟΚ ακόμα βάζει γκολ

Με το πόδι στο γκάζι έκλεισε το 2016 ο ΠΑΟΚ ο οποίος μετά τα 7 γκολ απέναντι στον Πανελευσινιακό για το Κύπελλο, έβαλε άλλα 5 στην Κέρκυρα σήμερα.

585592621dc524874c8b4670

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς φαίνεται να έχει αναγεννηθεί το τελευταίο διάστημα και ιδιαίτερα μετά την απόφαση της διοίκησης να «μαντρώσει» τους ποδοσφαιριστές σε ξενοδοχείο.

Ο ΠΑΟΚ επισκέφθηκε την Κέρκυρα και μπήκε με φόρα στον αγώνα καθώς στο 49ο δευτερόλεπτο, από σέντρα του Τζαλμά Κάμπος και στραβοκλωτσιά του Ανδρεόπουλου, άνοιξε το σκορ. Ο Μπίσεβαρ στο 22 διπλασίασε τα τέρματα του δικεφάλου και στο 32ο λεπτό ο Τζαλμά Κάμπος πήρε το ριμπάουντ από το πέναλτι του Αθανασιάδη που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας και έκανε το 0-3.

Ο ΠΑΟΚ σε όλο το πρώτο ημίχρονο εκτός από τα γκολ δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο δεν σκόπευε να χαλαρώσει. Στο 57ο λεπτό και πάλι ο Τζαλμά Κάμπος έκανε το 0-4 με βολέ και στο 60ο λεπτό ο Λέο Μάτος με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Ολλανδία: Οι ποδοσφαιριστές της Φίτεσε δωρίζουν τους μισθούς τους για να σώσουν την ομάδα

ΦΙΤΕΣΕ

Η Φίτεσε υποβιβάστηκε εφέτος από την πρώτη κατηγορία για πρώτη φορά μετά από 35 χρόνια,…