Κατάφερε να …μην κερδίσει ο ΠΑΟΚ

Σε έναν αγώνα που κυριάρχησε ολοκληρωτικά, που έχασε σειρά χαμένων ευκαιριών και που είχε αριθμητική υπεροχή για παραπάνω από 20 λεπτά, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μείνει στο 0-0 με την Ξάνθη.

57e7effd1dc524dd0d8b45a3

Ο Δικέφαλος του Βορρά άφησε δύο βαθμούς στα Πηγάδια παρά το γεγονός ότι ήταν ο μόνος που υπήρχε στο γήπεδο. Στο 8ο και το 10ο λεπτό, ο τερματοφύλακας της Ξάνθης, Ζίβκοβιτς με εκπληκτικές επεμβάσεις δεν επέτρεψε σε Ροντρίγκες και Κουλούρη να ανοίξουν το σκορ. Ο Ροντρίγκες έχασε ακόμη μια πολύ καλή ευκαιρία στο 33ο λεπτό, ενώ το ίδιο συνέβη και με τον Κάμπος στο 50ο λεπτό.

Στο 69ο λεπτό η Ξάνθη έμεινε με 10 παίκτες αλλά ο Ροντρίγκες επέμενε να χάνει ευκαιρίες και έτσι στο 71ο και το 83ο λεπτό δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τιάμ σούταρε από τα αριστερά, ο Ζίβκοβιτς έδιωξε και ο Ροντρίγκες πήρε το «ριμπάουντ», αλλά σε κενή εστία δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με το ματς να τελειώνει στο 0-0.

Κασσελάκης για VIP ασθενείς στο ΕΣΥ: «Νομίζετε ότι έχετε ίσα δικαιώματα στη δημόσια Υγεία;»