Euro 2012: Ιταλία – Ισπανία 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι δύο εκ των φαβορί για την κατάκτηση του Euro, της Ισπανίας και Ιταλίας, στον πρώτο…

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι δύο εκ των φαβορί για την κατάκτηση του Euro, της Ισπανίας και Ιταλίας, στον πρώτο αγώνα του 3ου ομίλου. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα και τους Ισπανούς να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η Σκουάντρα Ατζούρα που ξεκίνησε με συντηρητικό σύστημα προκειμένου να διαφυλάξει τα νώτα της, προηγήθηκε στο 61ο λεπτό με τη χρυσή της αλλαγή, τον Ντι Νατάλε, αλλά 3 λεπτά αργότερα το παιχνίδι ξεκίνησε από την αρχή, με τον Φάμπρεγκας να ισοφαρίζει για την πρωταθλήτρια κόσμου Ισπανία. Το παιχνίδι ήταν δυνατό με αρκετές φάσεις, με την Ισπανία να πιέζει, χωρίς όμως να καταφέρει να φθάσει στη νίκη.

Μπένι Γκαντς: Απείλησε με παραίτησε τον Νετανιάχου αν δεν πάρει αποφάσεις πριν τις 8 Ιούνη