Euro 2012: Δανία-Πορτογαλία 2-3

Την πρώτη της νίκη πήρε η Πορτογαλία στο 2ο όμιλο του Euro 2012, επικρατώντας της Δανίας με 3-2. Οι Πορτογάλοι…

Την πρώτη της νίκη πήρε η Πορτογαλία στο 2ο όμιλο του Euro 2012, επικρατώντας της Δανίας με 3-2. Οι Πορτογάλοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του αμυντικού Πέπε στο 24ο λεπτό, ενώ μετά το εύστοχο πλασέ του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού Πόστιγκα έκαναν δύο τα τέρματά τους. Ο Μπέντνερ μείωσε για τη Δανία με 2-1 στο 41ο λεπτό, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι παρέμεινε ανοιχτό και ο Μπέντνερ με δικό του γκολ έφερε το ματς στα ίσια στο 80ο λεπτό. Το περιπετειώδες τρίποντο για την Πορτογαλία ήρθε στο 87ο λεπτό με ωραίο πλασέ του επιθετικού Βαρέλα.

Σε αναβρασμό η Θεσσαλονίκη εν όψει του ντέρμπι: Σύλληψη υπεύθυνου μελών Αθλητικού Συλλόγου και κλήση σε ακρόαση μέλους του ΑΣ Άρη

181019 arisvspaok ph1

Λίγες ώρες πριν το μεγάλο ντέρμπι της Superleague που θα κρίνει τον πρωταθλητή η πόλη…