Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

[…]

panthrakikos

Επέστρεψε στις νίκες ο Πανθρακικός νικώντας τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0

Καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του αγώνα ήταν η αποβολή του Λίλα στο 29ο λεπτό. Ο αμυντικός των φιλοξενούμενων χρησιμοποίησε το χέρι του στο σουτ του Ιγκόρ μέσα στην περιοχή, γεγονός που ανάγκασε το διαιτητή Αμπάρκιολη να τον αποβάλλει και με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Βραζιλιάνος επιθετικός η ομάδα της Κομοτηνής πήρε το προβάδισμα.

Μέχρι το 20΄ οι δύο αντίπαλοι δεν είχαν δημιουργήσει καμία αξιόλογη φάση, ωστόσο, στο επόμενο 5λεπτο οι γηπεδούχοι απείλησαν με τα σουτ των Ιγκόρ και Κάσες που δεν βρήκαν το στόχο τους.

Το «εύθραυστο» σκορ του πρώτου μέρους διατηρήθηκε μόλις για 9 λεπτά στην επανάληψη. Αυτό διότι στο 54΄ από άψογη συνεργασία του Κάσες με το Ζεκίνια, ο δεύτερος πέτυχε το 2-0. Οι όποιες ελπίδες της ομάδας του Τσιώλη να διεκδικήσει κάτι από το ματς, εκμηδενίστηκαν στο 64΄, όταν ο Κεϊτά αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι ο ΠΑΣ έμεινε με 9 παίκτες, οπότε ήταν αδύνατο να αντιδράσει.

Κουσουλός: «Εύσωμος κύριος μαζί με άσβερκους φίλους του με οδήγησαν σε κυλικείο δικαστηρίου και μου έδωσε το… μήνυμα» (video)

«Παλαιότερα, όταν ήμουν σε εφημερίδες, με έπαιρναν και μου έλεγαν να σταματήσω», Πέτρος Κουσουλός

«Σας ψηφίσαμε»: Αστυνομικοί γιούχαραν άγρια τον υφυπουργό ΠΡΟΠΟ Νικολακόπουλο – Κινήθηκαν προς το μέρος του (video)

Οι αστυνομικοί υποδέχτηκαν διαμαρτυρόμενοι τον Ανδρέα Νικολακόπουλου στα Ιωάννινα