Euroleague: Ήττα Ολυμπιακού από τη Μπάμπεργκ με "κάτω τα χέρια"

Ο Ολυμπιακός ήταν απογοητευτικός, και γνώρισε την 5η του ήττα στη Euroleague, στη Γερμανία από τη Μπάμπεργκ με 68-82, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

585c3f111dc524e3748b4797

Ο Ολυμπιακός «πλήρωσε» το καταστροφικό πρώτο 20λεπτο, διάστημα στο οποίο βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 21 πόντους. Τραγική σε άμυνα και επίθεση η ομάδα του Πειραιά, εκτός του Σπανούλη είχε τους υπόλοιπους παίκτες σε πολύ κακό βράδυ και ηττήθηκε για 3η σερί φορά από τη Μπάμπεργκ που έφτασε τις 5 νίκες σε 14 παινχίδια.

Ο φοβερός στην τελευταία περίοδο Μίλερ έκλεισε το ματς με 20 πόντους (14 πέτυχε στο τελευταίο 10λεπτο), ενώ στους 17 σταμάτησε ο Κοζέρ, όλους στο πρώτο μέρος. Ο Σπανούλης με 15 πόντους ήταν ο κορυφαίος του Ολυμπιακού, ενώ άλλους 14 πέτυχε ο Παπανικολάου.

Το ΚΚΕ χαρακτηρίζει “αντικομμουνιστική αθλιότητα”, προεκλογικό διαφημιστικό σποτ της Ευρωβουλής

ΚΚΕ

«Το ανιστόρητο σποτ προσφέρει άθελα του και μια πολύτιμη υπηρεσία. Φανερώνει ποιον πραγματικά θεωρεί αντίπαλο…