Euro 2012: Τσεχία – Ελλάδα 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η εθνική Ελλάδας στο παιχνίδι με την Τσεχία, στο δεύτερο αγώνα για τον 1ο όμιλο…

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η εθνική Ελλάδας στο παιχνίδι με την Τσεχία, στο δεύτερο αγώνα για τον 1ο όμιλο του EURO 2012. Η ψυχρολουσία που υπέστη η εθνική με τα δυο γρήγορα γκολ των Τσέχων, με σουτ του Γίρατσεκ στο 3΄ λεπτό και του Πίλαρ στο 6΄ λεπτό, την ανάγκασε σε παθητικό ρόλο καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Οι Έλληνες διεθνείς το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με σουτ του Φάνη Γκέκα σε κενή εστία στο 53’ λεπτό, μετά από λάθος έξοδο του τερματοφύλακα Τσεχ και ασυνεννοησία με τους αμυντικούς των Τσέχων.
Η ήττα επήλθε φυσιολογικά για την Ελλάδα και στον τελευταίο αγώνα με αντίπαλο τη Ρωσία, η νίκη είναι μονόδρομος για να προκριθεί η εθνική στην επόμενη φάση του Euro.

Μαρίνα Σάττι : «Αυτοί είμαστε, τραγουδάμε στα ελληνικά, χορεύουμε με ζουρνά, είμαστε όμως και σύγχρονοι» (video)

σαττι 1

Λίγο πριν την εμφάνισή της στον τελικό της Eurovision 2024, η ελληνίδα τραγουδίστρια ετοιμάζεται να…

Αβέβαιο το μέλλον της Γάζας-Απέρριψε την πρόταση εκεχειρίας ο Νετανιάχου: Συνεχίζουμε την επιχείρηση στη Ράφα

Δεν κάνει πίσω το Ισραήλ παρά το «ναι» σε εκεχειρία από τη Χαμάς.