Euro 2012: Ιρλανδία – Κροατία 1-3

[…]

Με νίκη ξεκίνησε η Κροατία τις υποχρεώσεις της στον 3ο όμιλο Euro, επικρατώντας της Ιρλανδίας με 3-1. Οι Κροάτες άνοιξαν το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με κεφαλιά του Μάντζουκιτς. Οι Ιρλανδοί, χωρίς να δημιουργήσουν τη μεγάλη φάση, έφτασαν στην ισοφάριση στο 19ο λεπτό με την κεφαλιά του Λέντζερ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντόιλ, αλλά η Κροατία πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα, αφού στο 43’ λεπτό σκόραρε ο Γέλαβιτς. Τη νίκη σφράγισε και πάλι ο Μάντζουκιτς με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου με κεφαλιά.

Σε αναβρασμό η Θεσσαλονίκη εν όψει του ντέρμπι: Σύλληψη υπεύθυνου μελών Αθλητικού Συλλόγου και κλήση σε ακρόαση μέλους του ΑΣ Άρη

Λίγες ώρες πριν το μεγάλο ντέρμπι της Superleague που θα κρίνει τον πρωταθλητή η πόλη…