Euro 2012: Αγγλία – Ουκρανία 1-0

Η Αγγλία επικράτησε στο τελευταίο παιχνίδι του 4ου ομίλου με αντίπαλο την Ουκρανία με σκορ 1-0. Ο επιθετικός των Άγγλων…

Η Αγγλία επικράτησε στο τελευταίο παιχνίδι του 4ου ομίλου με αντίπαλο την Ουκρανία με σκορ 1-0. Ο επιθετικός των Άγγλων Γουέιν Ρούνεϊ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με κεφαλιά στο 48ο λεπτό στο ντεμπούτο του στο Euro 2012, δίνοντας στην ομάδα του μεγάλου νησιού το τρίποντο της νίκης και την πρωτιά στον όμιλο και πετώντας τους Ουκρανούς εκτός διοργάνωσης. Πάντως, οι συνδιοργανωτές του Euro (μαζί με την Πολωνία) έχουν παράπονα από τη διαιτησία, αφού ακυρώθηκε κανονικό τους γκολ στο 62ο λεπτό, σε μια φάση που η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος. Αντίπαλος της Αγγλίας στα προημιτελικά θα είναι η Ιταλία.

Μαρίνα Σάττι : «Αυτοί είμαστε, τραγουδάμε στα ελληνικά, χορεύουμε με ζουρνά, είμαστε όμως και σύγχρονοι» (video)

σαττι 1

Λίγο πριν την εμφάνισή της στον τελικό της Eurovision 2024, η ελληνίδα τραγουδίστρια ετοιμάζεται να…

Αβέβαιο το μέλλον της Γάζας-Απέρριψε την πρόταση εκεχειρίας ο Νετανιάχου: Συνεχίζουμε την επιχείρηση στη Ράφα

Δεν κάνει πίσω το Ισραήλ παρά το «ναι» σε εκεχειρία από τη Χαμάς.

Viral φίλος του Ολυμπιακού που σουβλίζει το αρνί και… τεμαχίζει με μπαλτά εμφάνιση της Άστον Βίλα!