Εθνική με μέλλον!

Η Ελλάδα πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση και σίγουρα την καλύτερη των τελευταίων χρόνων, επικράτησε μόνο με 2-1 της Βοσνίας και δημιουργεί πράγματι αισιοδοξία για το μέλλον.

NewsRoom 15/10/2019 | 23:44

Υπέροχο ποδόσφαιρο, συνδυασμοί, ευκαιρίες, γκολ, 2 δοκάρια, πάθος  για την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου και επιτέλους νίκη! Η ομάδα του Τζον Φαν Σιπ, απέδειξε κόντρα στις ''Κασσάνδρες'' που την ήθελαν να διασύρεται στα ματς με Ιταλία και Βοσνία,  ότι ο διακόπτης γυρίζει. Η  εμφάνιση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, ήταν εκπληκτική. Παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο οι διεθνείς μας, πάτησαν αυτούς του Ρόμπερτ Προσινέτσκι και τους καταδίκασαν σε αποκλεισμό, αφού είναι στο -4 από τη Φινλανδία δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ στο 30' με εξαιρετική ενέργεια και τελείωμα, πέντε λεπτά μετά η Βοσνία ισοφάρισε με τον Κόγιακ, αλλά στο 88' επικράτησε η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη. Ο Ο Φετφατζίδης που είχε περάσει αλλαγή τέσσερα λεπτά πριν, έκανε γύρισμα από δεξιά και ο Κοβάτσεβιτς άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας και η Εθνική μας κατάφερε να πάρει την δεύτερη νίκη της στον όμιλο. Ήταν πέρα για πέρα δίκαιη, η πρώτη και για τον Τζον Φαν Σιπ στον πάγκο της ομάδας.

To koutipandoras.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.