Champions League: Ο Καρλίτο έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στη "Μεγάλη Κυρία"

Η Γιουβέντους επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης στο Τορίνο με 2-1, στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ και πλέον η ρεβάνς στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον την επόμενη Τετάρτη, 13 Μαΐου.

tevez hd

Οι «Μεγάλη κυρία» άνοιξε αρκετά νωρίς το σκορ στο 9’, με τον Μοράτσα, τον οποίο η Γιουβέντους απόκτησε πέρυσι το καλοκαίρι από τη Ρεάλ, ο οποίος έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα, μετά την ασθενή απόκρουση του Κασίγιας στο σουτ του Τέβες.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης φάνηκε για πρώτη φορά στο 24ο λεπτό με το άστοχο σουτ του Ρονάλντο, αλλά στο 27΄ ο Πορτογάλος σταρ δεν δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει σε άδεια εστία, σε παράλληλο γύρισμα του Χάμες Ροντρίγκες. Στο 41΄ η Ρεάλ έχασε απίστευτη ευκαιρία για το προβάδισμα, όταν ο Ίσκο γύρισε την μπάλα από αριστερά, η εξ επαφής κεφαλιά του Χάμες πήγε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπουφόν και στην εξέλιξη της φάσης ο Μαρσέλο έκανε «σκαστό» σουτ που βρήκε την πάνω πλευρά του δοκαριού.

Η Γιούβε πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 57ο λεπτό με πέναλτι του Τέβες, μετά από ανατροπή του Καρβαχάλ. Μεγάλη ευκαιρία για ισοφάριση έχασε ο Ρονάλντο στο 64΄, όταν από πολύ κοντά δεν κατόρθωσε να κάνει την προβολή ενώ ο Γιορέντε στο 90΄ θα μπορούσε να κάνει 3 τα τέρματα των γηπεδούχων αλλά η κεφαλιά μετά από φάουλ του Πίρλο, δεν βρήκε τα δίχτυα.

Το ΚΚΕ χαρακτηρίζει “αντικομμουνιστική αθλιότητα”, προεκλογικό διαφημιστικό σποτ της Ευρωβουλής

ΚΚΕ

«Το ανιστόρητο σποτ προσφέρει άθελα του και μια πολύτιμη υπηρεσία. Φανερώνει ποιον πραγματικά θεωρεί αντίπαλο…