Ασημένιο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Μικτό ομαδικό του αεροβόλου πιστολιού

Άλλο ένα μετάλλιο βάφτηκε γαλανόλευκο, το έκτο στη σειρά και ίσως το πιο απρόσμενο, αφού ήρθε από τη σκοποβολή στους πρώτους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού. Η Άννα Κορακάκη και ο Κώστας Μαλγαρινός κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στο Μικτό ομαδικό του αεροβόλου πιστολιού από 10 μέτρα.

malgarinos b2

Οι Κορακάκη και Μαλγαρινός ξεκίνησαν από τον προκριματικό, όπου με 478 βαθμούς κατέλαβαν την τέταρτη θέση μεταξύ 17 ομάδων και προκρίθηκαν.

Στον ημιτελικό ήταν πρώτοι στο δικό τους γκρουπ με 239,6 βαθμούς και πέρασαν στον τελικό, όπου αντιμετώπισαν την πρώτη ομάδα του άλλου γκρουπ και συγκεκριμένα αυτή της Γερμανίας, από την οποία ηττήθηκαν 5-4.

Το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Ρωσία, που νίκησε 5-4 την Ισπανία.

Σε αναβρασμό η Θεσσαλονίκη εν όψει του ντέρμπι: Σύλληψη υπεύθυνου μελών Αθλητικού Συλλόγου και κλήση σε ακρόαση μέλους του ΑΣ Άρη

Λίγες ώρες πριν το μεγάλο ντέρμπι της Superleague που θα κρίνει τον πρωταθλητή η πόλη…