Έ(Χ)ασε μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη στο τέλος η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Άγιαξ και παραμένει στην κορυφή του ομίλους της, ούσα αήττητη.

ΑΕΚ ΑΓΙΑΞ

Σε ένα ματς που έσπασαν καρδιές, η ΑΕΚ  γύρισε, ισοφάρισε σε 1-1 τον Άγιαξ (74′ Βίντα / 30′ Μπέρχβαϊν (πεν.), με ένα φοβερό β’ ημίχρονο και έχασε την ευκαιρία του ματς στο φινάλε με τον Γιόνσον. Έμεινε όμως 1η στον όμιλο-φωτιά και βλέπει καθαρά την πρόκριση!

Το αποτέλεσμα μοιάζει δίκαιο, καθώς αμφότερες οι ομάδες είχαν τις στιγμές του αλλά στην ΑΕΚ μένει ένα «αχ» στο φινάλε. Ο λόγος είναι η τεράστια ευκαιρία του Γιόνσον στο 90ο λεπτό, όπου θα μπορούσε να δώσει τη νίκη στην ελληνική ομάδα.

Παρέμβαση Ρουβίκωνα για την Παλαιστίνη στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος