Ισόπαλο το ντέρμπι της Μαδρίτης – Φωτιά στην κορυφή (BINTEO)

Οι «ροχιμπλάνκος» πήραν βαθμό (1-1) στο «Μπερναμπέου» με τέρμα του Γκριεζμάν στο 85ο λεπτό κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπαρτσελόνα με νίκη κόντρα στην έδρα της Μάλαγα θα πιάσει την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν στην κορυφή του πρωταθλήματος.

58e933461dc52454628b4693

Το σκορ είχε ανοίξει ο Πέπε στο 52ο λεπτό και οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη και ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στα χέρια τους για αρκετή ώρα.

Απ’ τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης η απίστευτη απόκρουση του Σάβιτς με το κεφάλι, πάνω στη γραμμή, σε σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κέιλορ Νάβας, Σέρχιο Ράμος, Πέπε (66′ Νάτσο), Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Καζεμίρο, Κρόος (76′ Ισκο), Μόντριτς, Μπέιλ (81′ Λούκας Βάθκεθ), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγο Σιμεόνε): Ομπλάκ, Γκοδίν, Σάβιτς, Φιλίπε Λουίς, Χουανφράν, Γκάμπι, Σαούλ (62′ Κορέα), Κόκε, Καράσκο (87′ Χιμένες), Γκριεζμάν, Τόρες (78′ Τόμας).

Εικόνες που «κόβουν» την ανάσα: Αεροπλάνο στο Ηράκλειο περνά ξυστά πάνω από τις ταράτσες (Video)