Ασταμάτητος Ολυμπιακός – Πέρασε και από την Ξάνθη

Τρεις ακόμη πόντους πήρε ο Ολυμπιακός επικρατώντας της Ξάνθης στα Πηγάδια με σκορ 0-2.

587296181dc524d8418b4682

Οι ερυθρόλευκοι με βασικό τον Μαρίν που ανέλαβε ρόλο οργανωτή, εμφανίστηκαν στην παγωμένη Ξάνθη ιδιαίτερα αποτελεσματικοί.

Έτσι, στο 39ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον δυνατό σουτ του Ιντέγε και αφού δεν ισοφαρίστηκαν στο τέλος του ημιχρόνου από τον Γιούνες που έχασε μοναδική ευκαιρία πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1.

Στην επανάληψη, οι ερυθρόλευκοι κρατούσαν το σκορ χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα και στο 60 λεπτό οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες. Ο Λισγάρας έκανε ένα πολύ σκληρό τάκλιν στον Σεμπά και αποβλήθηκε, ενώ ο Σεμπά εκνευρισμένος επιτέθηκε στον Σολτάνι με αποτέλεσμα να αποβληθεί και ο ίδιος.

Ένα λεπτό πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο, ο Ολυμπιακός με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιβόγιεβιτς έκανε το 0-2 και σφράγισε τη νίκη.

Εικόνες που «κόβουν» την ανάσα: Αεροπλάνο στο Ηράκλειο περνά ξυστά πάνω από τις ταράτσες (Video)