Newsroom

Newsroom

Europa League: Στο ρελαντί ο Παναθηναϊκός την ΑΙΚ

Ο Παναθηναϊκός έγινε ξανά Panathinaikos, επικρατώντας για δεύτερη φορά της ΑΙΚ, αυτή τη φορά με 2-0 στη Στοκχόλμη και με συνολικό σκορ 3-0 θα βρεθεί στη Νιόν, στην κλήρωση των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ την Παρασκευή.

57a3a0871dc5243e1c8b5149

Οι «πράσινοι» ήταν φοβεροί στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν μια δίκαιη νίκη – πρόκριση. Ο Παναθηναϊκός επιζητεί έναν αντίπαλο στα μέτρα της για να διεκδικήσει την επιστροφή στους ομίλους των διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν φτωχό σε θέαμα χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, αλλά στην επανάληψη, ο Μπεργκ με το “καλημέρα” έξω από την περιοχή βρήκε έξοχα τον Ιμπάρμπο και ο Κολομβιανός με σουτ στην κίνηση έγραψε το 0-1.

Ο Παναθηναϊκός απείλησε στ συνέχεια με δύο τετ α τετ με τους Λουντ (52΄) και Μπεργκ (59΄), οι οποίοι νικήθηκαν από τον τερματοφύλακα, πριν το φάουλ το Ισιζάκι, με κόντρα στο τείχος, καταλήξει στο οριζόντιο δοκάρι (66΄).

Το τελικό σκορ έγραψε ο Μάρκους Μπεργκ με έξοχο πλασέ εν κινήσει ψηλά στη δεξιά γωνία του Κάρλγκρεν στο 73ο λεπτό.

Η Ρένα Κουβελιώτη μιλάει για την άγρια επίθεση που δέχτηκε: «Με μια λαβή γύρισε το χέρι μου πίσω» – (video)

κουβελιωτη 1

Η δημοσιογράφος Ρένα Κουβελιώτη δέχθηκε επίθεση ενώ έκανε ρεπορτάζ για αυθαίρετες εργασίες.

Ανθρωποκυνηγητό στη Γαλλία για εντοπισμό κρατούμενου που απέδρασε – Τρεις νεκροί σωφρονιστικοί υπάλληλοι (Video)

Gallia

Δύο οχήματα, ένα λευκό Audi και ένα BMW, επιτέθηκαν στο βαν της διοίκησης των φυλακών.…

Τεντόγλου: «Οι Τζαμαϊκανοί θέλουν να με διαλύσουν – Μετά τον αγώνα είμαι σαν πεθαμένος» (Video)

tentoglou 2

Ο Μίλτος Τεντόγλου μίλησε στην Κατερίνα Αναστασοπούλου για την επερχόμενη διοργάνωση των Ολυμπιακών Αγώνων.

Σοκ σε πλοίο για την Ίο: Έξι μαθητές τραυματίστηκαν στις κυλιόμενες σκάλες – 14χρονη μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας