NewsRoom
20/05/2022, 12:27

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT (20-30 Μαΐου 2022)

NewsRoom 20/05/2022 | 12:27

Παρασκευή 20 Μαΐου

13:00 EuroLeague Final Four 2022 Συνέντευξη Τύπου των 2 φιναλίστ (Novasports Prime)
14:00 WTA 250 Μαρόκο Α’ Ημιτελικός Liu-Bondar (Novasports Start)
14:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 13ο Ετάπ (Eurosport1)
16:00 EuroLeague Adidas Next Generation Tournament Τελική φάση: Next Generation Select Team-Ερυθρός Αστέρας (Novasports4)
16:00 WTA 250 Μαρόκο Β’ Ημιτελικός Trevisan-Bronzetti (Novasports Start)
16:30 WTA 250 Στρασβούργο Α’ Ημιτελικός Pliskova-Juvan (Novasports6)
18:00 Playmakers - Final Four 2022 (Novasports Prime)
18:30 WTA 250 Στρασβούργο Β’ Ημιτελικός Dodin-Kerber (Novasports6)
21:00 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 2η ημέρα (Novasports5)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 41η αγωνιστική (Novasports1)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 3ος αγώνας Σάσαρι – Μπρέσια (Novasports4)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπέτις (Novasports Prime) 
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Λεβάντε (Novasports1)

______________________________________________________________________________

Σάββατο 21 Μαΐου

11:05 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Προκριματικός αγώνας (Novasports6)
11:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)
12:00 Κανόε -Σπριντ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ράζιτσε 1η ημέρα (Eurosport2)
13.30 EuroLeague Adidas Next Generation Tournament: Τελικός (Novasports4)
13:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 14ο Ετάπ (Eurosport1)
14:00 WTA 250 Μαρόκο Τελικός (Novasports Start)
14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Κύριος αγώνας (Novasports6)
15:50 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ ΕΣΤΟΡΙΛ 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
16:00 WTA 250 Στρασβούργο Τελικός (Novasports6)
17:00 EuroLeague Final Four 2022 Μικρός Τελικός Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
17:00 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ ΕΣΤΟΡΙΛ 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
18:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαλένθια-Θέλτα (Novasports1)
18:45 ΙΠΠΑΣΙΑ (Eurosport1)
19:00 Playmakers - Final Four 2022, Pre-Game Show (Novasports Prime)
19:00  Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off ανόδου Επαναληπτικός αγώνας: Πίζα-Μπενεβέντο (Novasports Start)
20:00 EuroLeague Final Four 2022 Τελικός Ρεάλ Μαδρίτης-Αναντολού Εφές & Απονομή Τροπαίου (Novasports Prime)  
20:00 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 3η ημέρα (Novasports5)
21:00 Γερμανικό Κύπελλο Τελικός: Φράιμπουργκ Λειψία (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική: Παρί Σεν Ζερμέν-Μετς (Novasports2)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Στρασμπούρ (Novasports3)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λιλ-Ρεν (Novasports4)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λανς-Μονακό (Novasports6)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρενς - Νις (Novasports Start)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ναντ-Σεντ Ετιέν (Novasports News)
22:30 Playmakers - Final Four 2022, Post-Game Show (Novasports Prime)
23:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 41η αγωνιστική Εϊμπάρ-Τενερίφη (Novasportsextra1)

______________________________________________________________________________

Κυριακή 22 Μαΐου

11:05 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Προκριματικός αγώνας (Novasports6)
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
12:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 15ο Ετάπ (Eurosport2)
14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Κύριος αγώνας (Novasports6)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Έλτσε-Χετάφε (Novasports1)  
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Κλαμπ Μπριζ-Άντερλεχτ (Novasports Start)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αλαβές-Κάδιθ (Novasports Prime) 
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Γρανάδα-Εσπανιόλ (Novasports1)  
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Οσασούνα-Μαγιόρκα (Novasports2) 
21:30 Τουρνουά γκολφ PGA Championship 4η ημέρα (Novasports5)
22:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 4ος αγώνας Σάσαρι - Μπρέσια (Novasports4)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
23:00 Ισπανικό πρωτάθλημα Μπαρτσελόνα-Βιγιαρεάλ (Novasports Prime) 
23:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Σεβίλλη-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports1) 
23:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Ατλέτικο Μαδρίτης (Novasports2) 

______________________________________________________________________________

Δευτέρα 23 Μαΐου

01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 13η αγωνιστική: Inter Miami CF-New York Red Bulls (Novasports Prime)
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
12:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Play Off 2ος αγώνας Αμβούργο – Χέρτα Βερολίνου (Novasports3)
21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
______________________________________________________________________________

Τρίτη 24 Μαΐου
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
11:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 16ο Ετάπ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Play Off Θέσεις 1-8, 5ος αγώνας (αν χρειαστεί): Αρμάνι Μιλάνο-Ρέτζιο Εμίλια (Novasports4)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

______________________________________________________________________________

Τετάρτη 25 Μαΐου
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
13:20 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 17ο Ετάπ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

______________________________________________________________________________

Πέμπτη 26 Μαΐου

11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 18ο Ετάπ (Eurosport2)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:30  Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off ανόδου 1ος αγώνας (Novasports Prime)
21:45   Γαλλικό πρωτάθλημα Play Off Ανόδου 1ος αγώνας (Novasports2)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
23:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)
______________________________________________________________________________

Παρασκευή 27 Μαΐου

11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
12:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
21:00 Αγώνες πυγμαχίας WGP 66 (Novasports6)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Ημιτελικός 1ος αγώνας (Novasports Prime)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
23:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)
______________________________________________________________________________

Σάββατο 28 Μαΐου

10:50 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport2)
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
13:05 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 20ο Ετάπ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:45 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
19:15  Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 42η αγωνιστική (Novasports1)
20:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
22:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 3ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
23:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

______________________________________________________________________________

Κυριακή 29 Μαΐου

01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 14η αγωνιστική: Los Angeles FC-San Jose Earthquakes (Novasports2)
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
13:00 Αγώνες One Make (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
18:30 EFL Championship Play Off ανόδου Τελικός Χάντερσφιλντ-Νότιγχαμ Φόρεστ (Novasports Prime)
19:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Play Off ανόδου Επαναληπτικός αγώνας (Novasports2)
19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
19:30  Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 42η αγωνιστική (Novasports1)
21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off ανόδου Επαναληπτικός αγώνας (Novasports Prime)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
22:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)
______________________________________________________________________________

Δευτέρα 30 Μαΐου

11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
13:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
14:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
15:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
17:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
18:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)
19:00 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
21:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | 4ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)
22:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Ημιτελικός 2ος αγώνας (Novasports Prime)