NewsRoom
10/01/2022, 14:51

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT

(10-17 Ιανουαρίου 2022)

NewsRoom 10/01/2022 | 14:51

Δευτέρα 10 Ιανουαρίου

 

14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | Ζάο Ζιντόνγκ - Τζον Χίγκινς (Eurosport1)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | Μπάρι Χόκινς - Σον Μέρφι (Eurosport1)

21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Εσπανιόλ-Έλτσε (Novasports1)

22:00 Β’ Κατηγορία Ισπανικού πρωταθλήματος: Οβιέδο-Εϊμπάρ (Novasports Start)

______________________________________________________________________________

 

Τρίτη 11 Ιανουαρίου

 

10:30 ΤΕΝΙΣ Αδελαϊδα | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | Τζακ Λιζάουκι - Ρόνι Ο'Σάλιβαν (Eurosport1)

18:30 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)

18:50 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Φλαχάου | 1ο σκέλος ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

19:35 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ Μπάντγκαστάιν | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)

19:45 Ευρωλίγκα: Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός (Novasports Prime)

20:00 Ευρωλίγκα: Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports5)

21:00 Eurocup 9η αγωνιστική: Τσεντεβίτα Ολίμπια-Προμηθέας Πάτρας (Novasports4)

21:00 Ευρωλίγκα: Μονακό-Ούνιξ Καζάν (Novasports Start)

21:00 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | Στίβεν Μαγκουάιρ - Μαρκ Σέλμπι (Eurosport2)

21:30 Ευρωλίγκα: Μπάγερν Μονάχου-Ζαλγκίρις Κάουνας (Novasports6)

21:35 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Φλαχάου | 2nd Leg ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

21:45 Playmakers, Βμέρος (Novasports Prime)

21:45 Ευρωλίγκα: Μπασκόνια-Αναντολού Εφές (Novasports3)

22:00 Ευρωλίγκα: Μπαρτσελόνα-Αρμάνι Μιλάνο (Novasports5)

22:45 ΣΝΟΥΚΕΡ| Μάστερς Λονδίνου | Στίβεν Μαγκουάιρ - Μαρκ Σέλμπι (Eurosport1)

______________________________________________________________________________

 

Τετάρτη 12 Ιανουαρίου

 

02:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA, Kentucky - Vanderbilt (Novasports4)

10:45 ΤΕΝΙΣ Αδελαϊδα | 2ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

12:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport1)

13:50 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ Μπάντγκαστάιν | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)

15:15 ΣΝΟΥΚΕΡ| Μάστερς Λονδίνου | Μαρκ Άλεν - Τζαντ Τραμπ (Eurosport2)

15:30 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

16:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | Μαρκ Άλεν - Τζαντ Τραμπ (Eurosport1)

16:45 Pre Game Show ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (Novasports Prime)

17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα 16η αγωνιστική (εξ αναβολής): ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (Novasports Prime)

18:30 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Αταλάντα-Βενέτσια (Novasports1)

18:45 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

19:15 Post Game Show ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (Novasports Prime)

20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports4)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ| Μάστερς Λονδίνου | Stuart Bingham - Κίρεν Γουίλσον (Eurosport1)

21:00 Ισπανικό Σούπερ Καπ Ημιτελικός: Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports2)

21:00 Ευρωλίγκα: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Novasports4)

21:05 Ευρωλίγκα: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Άλμπα Βερολίνου (Novasports5)

21:30 Eurocup: Παρτίζαν-Τρέντο (Novasports Start)

21:45 Αγγλικό Λιγκ Καπ Ημιτελικός-Επαναληπτικός αγώνας: Τότεναμ-Τσέλσι (Novasports1)

22:00 Ιταλικό Σούπερ Καπ Τελικός: Ίντερ-Γιουβέντους (Novasports Prime)

23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports4)

______________________________________________________________________________

 

Πέμπτη 13 Ιανουαρίου

 

02:00 WTA 500 Sydney*** Προημιτελικός Α (Novasports6)

02:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Α (Novasports5)

04:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Προημιτελικός Β (Novasports6)

04:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Β (Novasports5)

06:00 WTA 500 Sydney Προημιτελικός Γ (Novasports6)

06:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Γ (Novasports5)

10:00 WTA 500 Sydney Προημιτελικός Δ (Novasports6)

10:30 ΤΕΝΙΣ Αδελαϊδα | Προημιτελικός (Eurosport1)

11:15 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

12:00 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Δ (Novasports5)

13:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Βένγκεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

15:00 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport2)

15:20 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

16:50 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

19:00 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Νάπολι-Φιορεντίνα (Novasports3)

19:00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)

20:00 Ευρωλίγκα 21η αγωνιστική: Ζαλγκίρις Κάουνας-Ερυθρός Αστέρας (Novasports Start)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

21:00 Ευρωλίγκα: Ολυμπιακός-Ζενίτ (Novasports Prime)

21:00 Ισπανικό Σούπερ Καπ Ημιτελικός: Ατλέτικο Μαδρίτης-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports2)

21:30 Ευρωλίγκα: Αρμάνι Μιλάνο-Ούνιξ Καζάν (Novasports5)

21:30 Ευρωλίγκα: Μπάγερν Μονάχου-Μονακό (Novasports6)

21:45 Αγγλικό Λιγκ Καπ Ημιτελικός-1ος αγώνας: Λίβερπουλ-Άρσεναλ (Novasports1)

22:00 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Μίλαν-Τζένοα (Novasports3)

22:00 Ευρωλίγκα: Μπαρτσελόνα-Αναντολού Εφές (Novasports4)

22:50 FREESTYLE SKIING Ντιρ Βάλεϊ | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)

23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

 

Παρασκευή 14 Ιανουαρίου

 

02:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

03:30 WTA 250 Adelaide International 2 Ημιτελικός Α (Novasports5)

04:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

04:30 WTA 500 Sydney Tennis Classic Ημιτελικός Α (Novasports6)

10:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Ημιτελικός Β (Novasports6)

10:30 WTA 250 Adelaide International 2 Ημιτελικός Β (Novasports5)

12:30 ΤΕΝΙΣ Αδελαϊδα | Ημιτελικός (Eurosport2)

13:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Βένγκεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

14:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

15:00 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

16:45 ΣΚΙ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Les Rousses | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport1)

17:30 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

18:00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

18:55 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ Ζακοπέιν | Προκριματικά, ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

19:00 Ευρωλίγκα: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βιλερμπάν (Novasports4)

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 19η αγωνιστική: Ντιναμό Δρέσδης-Αμβούργο (Novasports2)

19:45 Ευρωλίγκα: Φενέρμπαχτσε-Άλμπα Βερολίνου (Novasports5)

20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ| Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

21:00 Ευρωλίγκα: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Novasports Prime)

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 19η αγωνιστική: Ντόρτμουντ-Φράιμπουργκ (Novasports3)

21:45 Ευρωλίγκα: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια (Novasports4)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 21η αγωνιστική: Νις-Ναντ (Novasports2)

22:50 FREESTYLE SKIING Ντιρ Βάλεϊ | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)

23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)

 

______________________________________________________________________________

 

Σάββατο 15 Ιανουαρίου

 

02:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

04:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

07:30 WTA 250 Adelaide International 2 Τελικός (Novasports5)

08:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Τελικός (Novasports6)

10:05 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ ΣΙΜΟΝΧΕΧΕ | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)

11:30 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Τσάουχενσεε | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

13:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Βένγκεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

13:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

14:30 EFL Championship 27η αγωνιστική: Λούτον-Μπόρνμουθ (Novasports2)

15:15 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

16:00 Matchday Live (Novasports Prime)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου (Novasports3)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Στουτγκάρδη-Λειψία (Novasports4)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Βόλφσμπουργκ-Χέρτα (Novasports5)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μάιντς-Μπόχουμ (Novasports News)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Ουνιόν Βερολίνου-Χόφενχαϊμ (Novasports Start)

16:50 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ Ζακοπέιν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

17:00 EFL Championship: Ντέρμπι-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (Novasports1)

17:15 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport2)

17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα 18η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Βόλος (Novasports2)

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Σεντ Ετιέν-Λανς (Novasports6)

18:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ : Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Eurosport2)

19:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Texas Tech-Kansas St (Novasports5)

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα 18η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ (Novasports Prime)

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (Novasports3)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα 19η αγωνιστική: Φέγενορντ-Φίτεσε (Novasports1)

21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 14η αγωνιστική: Βίρτους Μπολόνια-Τρεβίζο (Novasports4)

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Ντάρμσταντ-Καρλσρούη (Novasports3)

21:45 Βελγικό πρωτάθλημα 22η αγωνιστική: Κλαμπ Μπριζ-Σιντ Τρούιντεν (Novasports5)

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Παρί Σεν Ζερμέν-Μπρεστ (Novasports2)

______________________________________________________________________________

 

Κυριακή 16 Ιανουαρίου

 

02:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

04:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

12:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Τσάουχενσεε | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

13:15 Ολλανδικό πρωτάθλημα 19η αγωνιστική: Ουτρέχτη-Άγιαξ (Novasports1)

13:45 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρεν-Μπορντό (Novasports2)

14:00 EFL Championship: Χαλ-Στόουκ (Novasports5)

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Σάλκε-Χολστάιν Κίελ (Novasports3)

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Αντβέρπ-Σαρλερουά (Novasports4)

14:30 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Βένγκεν | 2nd Leg ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport2)

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Χρόνινγκεν-Αϊντχόφεν (Novasports1)

15:30 ΔΙΑΘΛΟ Ρουχπόλτινγκ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Novasports Start)

16:50 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ Ζακοπέιν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)

17:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)

17:15 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος 19η αγωνιστική: ΣΠΑΛ - Μπενεβέντο (Novasports5)

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα: Τρουά-Λιόν (Novasports2)

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Αρμίνια Μπίλεφελντ-Γκρόιτερ Φιρτ (Novasports3)

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (Novasports Prime)

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Άντερλεχτ-Σταντάρ Λιέγης (Novasports1)

20:30 Ισπανικό Σούπερ Καπ Τελικός (Novasports2)

20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ | Μάστερς Λονδίνου | (Eurosport1)

21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ: Μπρέσια-Μπρίντιζι (Novasports4)

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Λιλ (Novasports3)

 

______________________________________________________________________________

 

Δευτέρα 17 Ιανουαρίου

 

01:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

01:55 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

04:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

04:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)

05:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

06:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

06:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

08:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

08:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

10:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

10:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

12:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport1)

12:00 ΤΕΝΙΣ Αυστραλιανό όπεν | 1ος ΓΥΡΟΣ (Eurosport2)

21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)