Βόλεϊ: Ηττα για την εθνική από τη Σλοβακία

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 3-0 σετ από την «οικοδέσποινα» Σλοβακία. Το ξεκίνημα της εθνικής δεν ήταν και το καλύτερο…

bala 0

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 3-0 σετ από την «οικοδέσποινα» Σλοβακία.
Το ξεκίνημα της εθνικής δεν ήταν και το καλύτερο κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να κάνουν το παιχνίδι τους. Οι Σλοβάκοι έκαναν «περίπατο» στο πρώτο σετ, όπου προηγήθηκαν με 6-1 και 16-7 κι έφτασαν άνετα στο 1-0 (25-16).

Η εικόνα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα άλλαξε στη συνέχεια με την υποδοχή του να φτιάχνει και την Ελλάδα να προηγείται σταθερά με 12-9, 14-11 και 16-14, αλλά τα σερβίς του Ντίβιτς προκάλεσαν μεγάλη ζημιά. Η Σλοβακία με σερί 7-2 προηγήθηκε 21-18 και πήρε το σετ με 25-21, φτάνοντας στο 2-0.

Η εικόνα στο τρίτο σετ ήταν σχεδόν η ίδια, μόνο που αυτή την φορά οι γηπεδούχοι είχαν διαρκώς το προβάδισμα και τελικά έφτασαν στη νίκη με 25-21.