Newsroom

Newsroom

Φιλική ήττα του Παναθηναϊκού από την Ομόνοια

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 1-0 από την Ομόνοια αλλά με την ενθαρρυντική εικόνα του β’ μέρους άφησε υποσχέσεις.

5b6765e71dc524ce488b456a

Με απόντες τους Μουνιέ, Ινσούα, Κολοβέτσιο και Κουρμπέλη (για ένα ημίχρονο) ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 1-0 από την Ομόνοια χωρίς να έχει ούτε σουτ στην εστία, δείχνοντας ότι φέτος οι απουσίες των λίγων έμπειρων παικτών που έχουν απομείνει στο ρόστερ στοιχίζουν πολύ.

Εμφανέστατες ήταν οι απουσίες των έμπειρων ποδοσφαιριστών και κυρίως του Μουνιέ στον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι», παρουσίασαν για 70 λεπτά ένα αρκετά κακό πρόσωπο και ηττήθηκαν από την Ομόνοια με 1-0. Πάλεψαν και έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο τελευταίο 20λεπτο χωρίς να τα καταφέρουν και έδειξαν πως χρειάζονται ακόμα πολύ δουλειά ώστε να μην αντιμετωπίσουν σοβαρά προβλήματα στο νέο πρωτάθλημα.

Η Αλεξία Μπακογιάννη υπέβαλλε μήνυση στον Στέφανο Χίο– Καταγγέλλει φραστική επίθεση