Newsroom

Newsroom

Πέρασε από το Περιστέρι ο Ολυμπιακός

Με σκορ 0-1 επικράτησε ο Ολυμπιακός του Ατρομήτου στο γήπεδο του Περιστερίου, μια εβδομάδα πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη.

5814ec541dc52463518b4685

Ο Ολυμπιακός με τη νίκη του εξασφάλισε ότι ακόμη και με νίκη του αιωνίου αντιπάλου αύριο επί του Ηρακλή, θα έχει διαφορά ασφαλείας 4 πόντων.

Στο Περιστέρι ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και ήταν επιθετικός, χάνοντας τρεις σημαντικές ευκαιρίες. Μάλιστα έφτασε στο γκολ στο 27ο λεπτό, όταν ο Λε Ταλέκ με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά υποδείχθηκε λανθασμένα όπως έδειξε το ριπλέι σε θέση οφσάιντ.

Ο Ατρόμητος έχει παράπονα και για την φάση του 8ου λεπτού όταν η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ντα Κόστα εντός περιοχής, με τον Δελφάκη να δείχνει παίζεται.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του και άνοιξε το σκορ με τον Ιντέγε στο 54ο λεπτό, από σέντρα του Φορτούνη, κάνοντας το 0-1, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, καθώς ο Καπίνο στο 81ο λεπτό απέκρουσε με τα πόδια το σου του Στοϊτσεφ.

Μπέρναρντ Χιλ: Πέθανε ο γνωστός ηθοποιός – Οι ρόλοι του σε Τιτανικό και Άρχοντα των Δαχτυλιδιών

Bernat theoden titanikos

Ο ηθοποιός Μπέρναρντ Χιλ, γνωστός από τους ρόλους του στον Τιτανικό και στον Άρχοντα των…

Ανδρουλάκης για Φοίβο Ιωαννίδη: Έφυγε ένας από τους πρωταγωνιστές του αντιδικτατορικού αγώνα

androulakis

«Ένας από τους πιο σημαντικούς πρωταγωνιστές του αντιδικτατορικού αγώνα, ο Φοίβος Ιωαννίδης δεν είναι πια…