Λίγο μετά τις 15:00 ξεκίνησε στο Πεδίον του Άρεως, το συλλαλητήριο που κάλεσε η Θύρα 13, κατά της διοίκησης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός.
Οι οπαδοί του τριφυλλιού, ξεκίνησαν μια πορεία από το σημείο και ζητούν την παραχώρηση του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών της ΠΑΕ από τον Γιάννη Αλαφούζο.
Το ρεύμα ανόδου της Λεωφόρου Αλεξάνδρας έχει κλείσει με τον κόσμο να τραγουδά συνθήματα κατά του ισχυρού άνδρα της ΠΑΕ. «Ελεύθερο σε θέλουμε Παναθηναϊκέ» είναι το κυρίαρχο σύνθημα στο συλλαλητήριο κατά Αλαφούζου, με τους οπαδούς του «τριφυλλιού»