"Πάγωσε" τη Ν.Σμύρνη ο Ουάρντα

Ο Αιγύπτιος έσωσε τον Ατρόμητο, που βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0, όμως με τέρματα του Κωτσόπουλου και του 24χρονου απέφυγε την ήττα (2-2).

5a94641c1dc524aa168b468b

Σκόρερ των “κυανέρυθρων” ήταν ο Σπιριντόνοβιτς στο 48΄ (από θέση οφσάιντ) και στο 59΄. Οι Περιστεριώτες μείωσαν στο 66΄ με τον Κωτσόπουλο, που είχε περάσει λίγο νωρίτερα στον αγώνα στη θέση του Ντάουντα. Το τέρμα της ισοφάρισης σημείωσε ο Ουάρντα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με εκπληκτική κεφαλιά.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας ο Ατρόμητος “έπιασε” τον Ολυμπιακό στην 3η θέση με 47 βαθμούς, που όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο, ενώ ο Πανιώνιος είναι 5ος με 33 βαθμούς.

Μητσοτάκης: Σε πανικό στη Βουλή – Αντί για απαντήσεις, επίθεση και «δεν ντρέπεστε» στην αντιπολίτευση (video)