Ο Βύντρα… στέρησε το "τρίποντο" από την Μπαρτσελόνα!

Ναι, διαβάσατε σωστά τον τίτλο. Και δεν πρόκειται ούτε για «τρολλιά», ούτε για κάποια συνωνυμία: Ο Λουκάς Βύντρα, ο ίδιος…

vyntra levante

Ναι, διαβάσατε σωστά τον τίτλο. Και δεν πρόκειται ούτε για «τρολλιά», ούτε για κάποια συνωνυμία: Ο Λουκάς Βύντρα, ο ίδιος Λουκάς Βύντρα που έφυγε σαν κυνηγημένος από τον Παναθηναϊκό και είχε ακούσει τα εξ αμάξης από τους οπαδούς της ομάδας, το βράδυ της Κυριακής σκόραρε απέναντι στην Μπαρτσελόνα των αστέρων, συνεισφέροντας έτσι στην ισοπαλία 1-1 που απέσπασαν οι «μπλαουγκράνα» από τη Λεβάντε, στην οποία αγωνίζεται.

Ο Βύντρα μάλιστα ήταν και αυτός που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του επίσης γνωστού μας από τον Παναθηναϊκό Αντρέας Ίβανσιτς, όμως στο 19’ ο Πικέ με κεφαλιά ισοφάρισε για την Μπαρτσελόνα, και το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Πάντως, παρά τη χαμηλή βαθμολογική της θέση (είναι ένατη μαζί με τη Βαλένθια, τη Γρανάδα και τη Χετάφε), η Λεβάντε των Βύντρα και Καράμπελα μπορεί να υπερηφανεύεται ότι δυσκόλεψε πολύ στην έδρα της τόσο την Μπαρτσελόνα, όσο και τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε μεν με 3-2 τον περασμένο Οκτώβριο, αλλά με δύο γκολ στο 90’ και στις καθυστερήσεις, και μία… χείρα βοηθείας από το διαιτητή…