O "Greek Freak" οδήγησε τους Μπακς ξανά στις νίκες

Σε ένα ακόμη ματς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ήταν ο ηγέτης του Μιλγουόκι οδηγώντας την ομάδα του σε δύσκολη εντός έδρας νίκη επί της Ατλάντα (122-117).

5aae134c1dc524da1f8b457d

Τα «ελάφια» λίγο έλλειψε να πάθουν ό,τι και με το Ορλάντο, δύο 24ωρα νωρίτερα, ωστόσο με ένα ξέσπασμα περίπου 3 λεπτά πριν το φινάλε κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 3η τους νίκη στα 4 τελευταία ματς. Οι Μπακς, μάλιστα, «σκούπισαν» τη σειρά της κανονικής περιόδου απέναντι στα «Γεράκια» με 3-0, κάτι που συνέβη για πρώτη φορά μετά το 2000!

Όπως συμβαίνει σχεδόν σε κάθε αγώνα από την έναρξη της περιόδου, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής των νικητών. Ο «Greek Freak» έκανε τα πάντα στο παρκέ του «BMO Harris Bradley Center», τόσο σε άμυνα, όσο και στην επίθεση.

Σε 39:24 λεπτά που αγωνίστηκε ο 23χρονος φόργουορντ πέτυχε 33 πόντους (12/25 σουτ και 7/8 ελεύθερες βολές, 2/6 τρίποντα), μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, έκανε 4 κλεψίματα, είχε 2 μπλοκ, ενώ τελείωσε τον αγώνα με 5 φάουλ

Μητσοτάκης: Σε πανικό στη Βουλή – Αντί για απαντήσεις, επίθεση και «δεν ντρέπεστε» στην αντιπολίτευση (video)