Νίκη του Ολυμπιακού μέσα στο ΟΑΚΑ

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στον πρώτο τελικό της σειράς αφού κατάφερε να κάνει το break στο ΟΑΚΑ (75-65) να πάρει το προβάδισμα με 1-0 και να... κρατάει πλέον την τύχη στα χέρια του όσον αφορά την κατάκτηση του τίτλου!

5b144f8e1dc5246b3d8b4617

Με εξαίρεση τα πρώτα 11 λεπτά όπου οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο  του αγώνα η συνέχεια έμελλε να ήταν τελείως διαφορετική. Στα υπόλοιπα 29 λεπτά του αγώνα το σκορ έγινε… 46-26 υπέρ του Ολυμπιακού.

Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» κρατούν τις τύχες των τελικών στα χέρια τους αφού πήραν το πλεονέκτημα της έδρας βάζοντας τέλος και στο φετινό αήττητο του Παναθηναϊκού στην Basket League!

Ράδιο Αρβύλα: Το «αντίο» του Αντώνη Κανάκη για τη φετινή σεζόν – «Η χρονιά είχε δυο πρόσωπα, δεν ξέρω αν θα ξαναέρθουμε»