Νέο σόου Αντετοκούνμπο (video)

Εξαιρετικός σε άλλη μία νίκη των Μπακς, ήταν ο Αντετοκούνμπο αυτή τη φορά με 109-102 επί των Μάβερικς στο Μιλγουόκι.

5a2b7d6e1dc52446188b4587

Οι Μάβερικς έβαλαν δύσκολα στους Μπακς που όμως βρήκαν τον τρόπο να πάρουν την νίκη με 109-102 και να φτάσουν τις πέντε νίκες στους τελευταίους έξι αγώνες.

Ο Κρις Μίντλετον ήταν εκείνος που πήρε από το χέρι….του Μπακς και τους οδήγησε στην νίκη

Ο σουτινγκ γκαρντ των ”ελαφιών” πέτυχε 12 από τους 31 πόντους του στα τελευταία 4,5 λεπτά και βοήθησε τους Μπακς να κάνουν ένα επιμέρους 8-0 στο πιο κρίσιμο σημείο και να προηγηθούν με 105-98 μόλις ένα λεπτό πριν από το τέλος. Άξιος συμπαραστάτης του…ποιός άλλος από τον Γίαννη Αντετοκουνμπο.

Ο “Greek Freak” πέτυχε 27 πόντους, μάζεψε 11 ριμπάουντ και πρόσθεσε άλλο ένα νταμπλ-νταμπλ στην πλούσια συλλογή του.

Μητσοτάκης: Σε πανικό στη Βουλή – Αντί για απαντήσεις, επίθεση και «δεν ντρέπεστε» στην αντιπολίτευση (video)