Μουντιάλ: Κολομβία-Ακτή Ελεφαντοστού 2-1

Η Κολομβία επικράτησε με 2-0 της Ακτής Ελεφαντοστού και με δύο πλέον νίκες προηγείται στον 3ο όμιλο και βρίσκεται ένα…

kolomvia

Η Κολομβία επικράτησε με 2-0 της Ακτής Ελεφαντοστού και με δύο πλέον νίκες προηγείται στον 3ο όμιλο και βρίσκεται ένα βήμα πριν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα δεν είχε να επιδείξει κάτι ιδιαίτερα ενδιαφέρον, στο δεύτερο μέρος, όμως, η Κολομβία κατάφερε να ανεβάσει ρυθμό με τον Κουαντράδο να απειλεί άμεσα στο 59’ και τον Ροντρίγκες με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ να δίνει το προβάδισμα στο 64’.

Έξι λεπτά αργότερα σημειώθηκε το 2-0 με την αποκάλυψη του αγώνα, τον 21χρονο Χουάν Κιντέρο, που έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση και πλάσαρε άψογα.

Η Ακτή προσπάθησε να αντεπιτεθεί και μείωσε σε 2-1, όταν στο 73’ ο Ζερβινιό με μία εκπληκτική προσωπική ενέργεια σκόραρε έχοντας αποφύγει όποιον βρήκε μπροστά του.

Καλλιάνος: «Θα φτάσω το μαχαίρι στο κόκκαλο για όλους τους πατεράδες»-Τι απαντά το «Αττικόν» (video)