Μουντιάλ: Ισπανία -Ολλανδία 1-5

Με μία εξαιρετική εμφάνιση η Ολλανδία “διέλυσε” την Ισπανία με 5-1. Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με το πέναλτι του Τσάμπι Αλόνσο…

ollandia

Με μία εξαιρετική εμφάνιση η Ολλανδία “διέλυσε” την Ισπανία με 5-1.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με το πέναλτι του Τσάμπι Αλόνσο στο 27ο λεπτό, όμως ο Φαν Πέρσι έκανε την ισοπαλία στο 44′. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην Ολλανδία με τον Ρόμπεν να κάνει το 2-1 στο 44′ και τον Ντε Φράι να βάζει το τρίτο γκολ για τους Ολλανδούς στο 65ο λεπτό

Ο Φαν Πέρσι στο 71′ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κασίγιας και έκανε το 4-1 και ο Ρόμπεν πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (5-1) στο 80ο λεπτό.

Η Αλεξία Μπακογιάννη υπέβαλλε μήνυση στον Στέφανο Χίο– Καταγγέλλει φραστική επίθεση