Με εξάρα ξεκίνησε ο καταιγιστικός Ολυμπιακός

Ο Μάρκο Μάριν κέρναγε και ο Ιντέγε σκόραρε στο Φάληρο. Με δύο ασίστ του Γερμανού και τρια γκολ του Μπράουν Ιντέγε, ο Ολυμπιακός σκόρπισε τη Βέροια φτάνοντας στη νίκη με το επιβλητικό 6-1.

57d5b5ac1dc524e0518b4643

Ο Ολυμπιακός μπήκε νωθρά αλλά μετά το πρώτο εικοσάλεπτο έβαλε το πόδι στο γκάζι και δεν το άφησε μέχρι το τέλος. Στο 25ο λεπτό, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Βέροιας, ο Μάριν έδωσε την ασίστ στον Ιντέγε ο οποίος έκανε το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα, ο Σεμπά, μετά από νέα σέντρα του Μάριν, έγραψε το 2-0, ενώ ο Ελιουνούσι από κεφαλιά πάσα του Ιντέγε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 πριν το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Μιλιβόγιεβιτς με μακρινό σουτ έβαλε το τέταρτο γκολ των Πειραιωτών στο 49’ ενώ ο Ιντέγε στο 61ο λεπτό πήρε την ασίστ από τον Ντε Λα Μπέγια και έκανε το 5-0.

Στο 74ο λεπτό η Βέροια μείωσε με τον Καπετάνο, αλλά ο Ιντέγε φύλαγε ένα ακόμη γκολ για το τέλος και στο 88ο λεπτό έκανε χατ τρικ και διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα (57′ Ρέτσος), Ντε Λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Μάριν (70′ Καρντόζο), Ελιουνούσι (65′ Πάρντο), Σεμπά, ΙντέγεΒέροια: Λόπεθ, Μελίσσης, Μαραγκός, Π. Καπετάνος, Σισίνιο (77′ Βίτι), Σαρπόνγκ (46′ Αρτσε), Μαλόν, Γ. Παπαδόπουλος, Μπαλάφας, Χαροντάκης (46′ Ναβαλότσκι)