Ματς παρωδία ανάμεσα σε Μακάμπι και Νταρουσάφακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε πώς Νταρουσάφακα και Μακάμπι μετέτρεψαν σε παρωδία τα τελευταία λεπτά του μεταξύ τους αγώνα για την Ευρωλίγκα την Πέμπτη, με τους μεν να αποδέχονται την ήττα και τους δε να θέλουν… ισοπαλία.

115521

Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν νίκη με 11+ για να προκριθούν, αλλά βλέποντας το χρόνο να τελειώνει επιδίωξαν σαφώς να παίξουν για την… ισοπαλία, προκειμένου να κερδίσουν πέντε λεπτά έξτρα χρόνου στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι το κατάλαβαν αργά και έκαναν ό,τι μπορούσαν για να αποφύγουν το έξτρα πεντάλεπτο αποδεχόμενοι ακόμη και την ήττα.

Ηθελημένα άστοχες βολές, air ball, επιθέσεις 24 δευτερολέπτων χωρίς σουτ και άμυνες με τα μάτια συνέθεσαν το τραγελαφικό σκηνικό, που τελικά βρήκε τη Μακάμπι να νικά με 70-66, αλλά να μένει εκτός συνέχειας της Ευρωλίγκας.

Δείτε την ντροπή του μπάσκετ στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα:

Στο πλευρό Ελλήνων αθλητών της ξιφασκίας ενόψει Ολυμπιακών Αγώνων η ΚΑΕ Παναθηναϊκός