Λύτρωση στην εκπνοή για Ολυμπιακό

Μ' ένα γκολ του Μάρκο Μάριν στον τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 στο γήπεδο Καραϊσκάκη κι έκανε ποδαρικό με το «δεξί» στο 2017.

586d4eac1dc524864e8b4e10

Οι πρωταθλητές βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ-πέναλτι του Μάσα στο 27ο λεπτό. Οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τα αμυντικά προβλήματα που αντιμετώπισαν, έφτασαν στην ισοφάριση με εκπληκτικό σουτ του Κώστα Φορτούλη στο 54′.

Το τελικό 2-1 με το οποίο ο Ολυμπιακός έφτασε τους 34 βαθμούς σε 13 αγώνες, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μάρκο Μάριν.

Ιωαννίδης: Φραστικό επεισόδιο με οπαδό – «Εγώ δεν τιμάω το τριφύλλι, που παίζω με έξι ενέσεις;» (video)

Ιωαννίδης

Μετά την νέα ήττα του Παναθηναϊκού, αυτή τη φορά από τον Άρη, υπήρξε ένα επεισόδιο…