Κύπελλο Ελλάδας: Στα ημιτελικά με Παναθηναϊκό ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες επί του Πανιωνίου, καθώς μετά το 2-0 στον…

panathinaikos 3

Ο ΟΦΗ προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες επί του Πανιωνίου, καθώς μετά το 2-0 στον αγώνα του Ηρακλείου επικράτησε και στη Νέα Σμύρνη των «κυανέρυθρων», με 2-1 και θα παίξει στους «4» με τον Παναθηναϊκό.

Ο Πανιώνιος είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, έχασε καλές ευκαιρίες με τους Ντούνη στο 5΄ (απέκρουσε ο Φερνάντες) και Κολοβό στο 15΄ (γυριστό σουτ μόλις άουτ), αλλά η μεγάλη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο ανήκε στον ΟΦΗ.

Στο 38΄ ο Μακρής έπιασε την κεφαλιά, ο Παπαδόπουλος απέκρουσε με το ένα χέρι και ο Περογαμβράκης σούταρε στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

Στο 63ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν σε εκτέλεση φάουλ από τον Μιλιάζες, ο Μακρής έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. Τρία λεπτά αργότερα όμως ο

Πανώνιος ισοφάρισε με καταπληκτικό σουτ του Κολοβού, που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Φερνάντες.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 80ο λεπτό από τον Ντουντού, ο οποίος όπως στο παιχνίδι πρωταθλήματος με τον Πανθρακικό την περασμένη Δευτέρα σκόραρε το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμες αναμετρήσεις, μπαίνοντας στο παιχνίδι ως αλλαγή!

ΗΠΑ: Άνδρας αυτοπυρπολήθηκε έξω από το δικαστήριο την ώρα που εκδικαζόταν υπόθεση του Ντόναλντ Τραμπ (Video)