Κόλλησε στη Βέροια ο ΠΑΟΚ –Νίκη ο Παναθηναϊκός επί του Αστέρα

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα ο ΠΑΟΚ έμεινε στη λευκή ισοπαλία αφήνοντας βαθμούς και στην Βέροια. Νίκη με 3-1 για τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

57f14b021dc524755c8b46aa

Χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας στη Βέροια μεταξύ της τοπικής ομάδας και του ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος χωρίς όμως να μπορέσει να μπορέσει να πάρει τη νίκη.

Ο δικέφαλος διαμαρτύρεται δικαίως για γκολ που πέτυχε στο 44ο λεπτό ο Φακούντο Περέιρα, το οποίο όμως ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ. Μάλιστα η διοίκηση του ΠΑΟΚ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία ζητά την άμεση διαγραφή του επόπτη που ακύρωσε το τέρμα.

Ο Παναθηναϊκός στην Λεωφόρο επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-1 του Αστέρα Τρίπολης σε έναν αγώνα που δόθηκαν τρια πέναλτι. Ο Μπεργκ στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ και ο Λεντέσμα στο 44 με πέναλτι έκανε το 2-0. Στο 56ο λεπτό ο Αστέρας έμεινε με δέκα καθώς αποβλήθηκε ο Φαρίνια που έφτυσε τον Κουτρουμπή, αλλά οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι με το πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Ιωαννίδης στο 67ο λεπτό. Στο 88ο λεπτό του αγώνα, ο Λεντέσμα και πάλι από το σημείο του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στα Χανιά Πλατανιάς και Παναιτωλικός έμειναν στην λευκή ισοπαλία με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Μητσοτάκης: Σε πανικό στη Βουλή – Αντί για απαντήσεις, επίθεση και «δεν ντρέπεστε» στην αντιπολίτευση (video)