Η Ατλέτικο Μαδρίτης πρωταθλήτρια Ισπανίας

Το δέκατο πρωτάθλημα Ισπανίας της ιστορίας της πανηγυρίζει η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία απόσπασε χρυσή ισοπαλία 1-1 στο «Καμπ Νου»…

godin

Το δέκατο πρωτάθλημα Ισπανίας της ιστορίας της πανηγυρίζει η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία απόσπασε χρυσή ισοπαλία 1-1 στο «Καμπ Νου» από τη Μπαρτσελόνα. Κι αυτό μολονότι οι «καταλανοί» είχαν προηγηθεί στο σκορ με ένα πολύ όμορφο γκολ του Αλέξις Σάντσεζ στο 34ο λεπτό. Οι «ροχιμπλάνκος» του Ντιέγκο Σιμεόνε ισοφάρισαν στο 49ο λεπτό με κεφαλιά του Γοδίν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

Η Αλεξία Μπακογιάννη υπέβαλλε μήνυση στον Στέφανο Χίο– Καταγγέλλει φραστική επίθεση