GP Μπαχρέιν: Η πρώτη pole της χρονιάς στον Φερστάπεν

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής ξεκίνησε την νέα σεζόν όπως είχε τελειώσει και την περσινή

φερσταπεν

Οι πρώτες κατατακτήριες δοκιμές της σεζόν του 2024 για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Formula 1 είχαν ένα γνώριμο πρόσωπο για πρωταγωνιστή, καθώς ο Μαξ Φερστάπεν με τη Red Bull Racing κατέκτησε την pole position και θα ξεκινήσει από την πρώτη θέση το GP Μπαχρέιν. Ο Σαρλ Λεκλέρ της Scuderia Ferrari προσπάθησε να διεκδικήσει την pole αλλά τελικά περιορίστηκε στη 2η θέση, ενώ ο Τζορτζ Ράσελ της Mercedes-AMG πήρε την 3η θέση.

Ο αγώνας της Κυριακής θα ξεκινήσει στις 17:00 ώρα Ελλάδας

Αποτελέσματα

qp

Άγρια οπαδική επίθεση στη Θεσσαλονίκη-Τους χτύπησαν ενώ έκαναν τζόκινγκ και τους άφησαν αιμόφυρτους

Οι δράστες τους έριξαν στο έδαφος και τους ξυλοκοπούσαν με μανία, ενώ φεύγοντας πήραν τις…