Γκέλα για τον Παναθηναϊκό στην Κέρκυρα

Στον βαθμό της ισοπαλίας περιορίστηκε ο Παναθηναϊκός στο νησί της Κέρκυρας, καθώς δεν κατάφερε να επικρατήσει του ΑΟΚ, με τον αγώνα να λήγει στο 1-1.

588508141dc5243e1d8b4720

Οι πράσινοι δεν κατάφεραν να ανέβουν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, καθώς στην Κέρκυρα ήταν κατώτεροι των περιστάσεων. Αν και δημιούργησαν φάσεις, δεν κατάφεραν να επικρατήσουν του αντιπάλου τους αφήνοντας δύο πολύτιμους βαθμούς.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ νωρίς στον αγώνα, με τον Βιγιαφάνιες να βγάζει εξαιρετική πάσα στον Μπεργκ και τον Σουηδό με λόμπα να κάνει το 0-1 στο 22ο λεπτό. Η απάντηση των Κερκυραίων δεν άργησε να έρθει. Στο 29ο λεπτό, ο Ντουαλά έδωσε τη μπάλα στον Επστάιν, ο οποίος άφησε πίσω του τον Μαρινάκη και σούταρε ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε πλήρως στο ματς, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει για δεύτερη φορά, χάνοντας σημαντική ευκαιρία με τον Μπεργκ αλλά και τον Βιγιαφάνιες. Στις καθυστερήσεις ωστόσο, η Κέρκυρα θα μπορούσε να πάρει εκείνη τους τρεις βαθμούς, αλλά το σουτ του Κόντου κατέληξε άουτ.

Καιρός: Γιατί η θερμοκρασία θα φτάσει μόνο… τους 36 – Τι ισχύει με αφρικανική σκόνη και αεροχείμμαρο (video)

Ο ρόλος του υποτροπικού αεροχείμμαρου έτσι ώστε να περιοριστεί η θερμοκρασία στους 36 βαθμούς

Κοργιαλάς για Σάττι: «Δεν πας να το παίξεις πανκιό από τα Εξάρχεια με ροζ βρακάκι στη Eurovision» (video)

«Το τραγούδι δεν μου άρεσε καθόλου, είναι ένα συνονθύλευμα πραγμάτων που ποτέ δεν κατάλαβα τι…