Γκέλα για τον Παναθηναϊκό στη Λάρισα

Σε έναν αγώνα …δυσφήμηση του ποδοσφαίρου Λάρισα και Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0.

5856e4be1dc5243e2e8b4628

Αντί για φάσεις ο αγώνας μεταξύ ΑΕΛ και Παναθηναϊκού είχε ξύλο. Οι παίκτες των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες αλλά αντίθετα είχαν πολλά νεύρα.

Το πρώτο ημίχρονο ειδικά ήταν από τα χειρότερα της φετινής Superleague χωρίς καμία φάση μπροστά στις δύο εστίες. Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΛ απείλησε με τον Ναζλίδη που πέρασε τον Χουλτ, σέντραρε αλλά η κεφαλιά του Ντοντό πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Βλαχοδήμου.

Στο 75 ο Μπεργκ έκανε μια κεφαλιά η οποία επίσης πέρασε άουτ, ενώ στο 81ο λεπτό ο Ζέκα αποβλήθηκε για χτύπημα εκτός φάσης στον Αναστασόπουλο. Η πιο απειλητική στιγμή για τον Παναθηναϊκό ήταν στο 91ο λεπτό, όταν από πάσα του Βλαχοδήμου, ο Λέτο σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Ξενοδόχοφ κράτησε το σκορ στο 0-0.